Category Archives: Porady

3

Wkładka uszna do aparatu słuchowego

Funkcje wkładki usznej do aparatu słuchowego.

Wkładka  douszna łączy aparat słuchowy z naszym uchem. Transportuje ona wzmocniony przez urządzenie dźwięk poprzez kanał uszny do błony bębenkowej. Wbrew pozorom od jej wykonania zależy nasz komfort słyszenia. Nieprawidłowo wykonana będzie powodem sprzężeń zwrotnych (wtedy aparat głośno piszczy). Każda wkładka jest wykonywana dla każdego pacjenta indywidualnie na podstawie wycisku pobranego z ucha. Klasyczne wkładki są przeznaczone do aparatów typu BTE (zausznych).

Ważne jest, aby wężyk łączący aparat słuchowy z wkładką miał odpowiednią długość, aby był czysty i elastyczny. Jeśli wężyk jest za krótki użytkownik aparatu odczuwa niemiłe ciągnięcie przy wkładce. Jeżeli jest on za długi, trudno jest odpowiednio umieścić aparat słuchowy za uchem, wężyk wygina się, powodując zakłócenia lub blokując drogę dźwięku. Wkładkę uszną należy utrzymać w czystości. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby była ona prawidłowo umieszczona w uchu. W przeciwnym wypadku zniekształcenia lub słaby efekt wzmocnienia mogą sprawić, że użytkownik zniechęci się do aparatu.

 

Rodzaje wkładek usznych.

Wkładki zamknięte twarde

To najpopularniejszy rodzaj wkładki. Jest ona wykonana z twardego – zazwyczaj przeźroczystego – tworzywa – akrylu. Wkładki tego typu mogą posiadać otwór wentylacyjny zapewniający wymianę powietrza pomiędzy kanałem usznym a otoczeniem. Zapewnia dobrą stabilność. Wkładki twarde ze względu na sposób montażu wężyka możemy podzielić na:

 • Wkładki twarde ze stałym wężykiem – przewód dźwiękowy jest zamocowany na stałe. Nie ma możliwości jego samodzielnej wymiany, ale za to wkładka jest dyskretniejsza
 • Wkładki twarde z rożkiem – do wkładki jest przymocowane specjalne plastikowe kolanko do którego dopiero jest mocowany przewód dźwiękowy (na wcisk) – dzięki temu użytkownik ma możliwość samodzielnej wymiany wężyka. Jednak samo plastikowe kolanko jest bardziej widoczne
Wkładka twarda ażurowa

Odmiana wkładki twardej, w której zmniejszono część styczną z muszla uszną. Jest dyskretniejsza od wersji pełnej oraz bardziej odpowiednia dla osób z tendencją pocenia się.

 1

 

  

Wkładki zamknięte miękkie

Wkładki miękkie są wykonane z tworzywa silikonowego (np. z Bioporu). Dzięki użytemu materiałowi wkładki są antyalergiczne, oraz zapewniają dużą szczelność – przez co są polecane do dużych ubytków słuchu. Wkładka nie posiada otworu wentylacyjnego – tak jak wersja twarda, a wężyk jest montowany bezpośrednio, bez plastikowego kolanka oraz  można samodzielnie go wymienić. Dzięki miękkiemu materiałowi z którego są wykonane wkładki łatwo się mocuje w uchu oraz  zapewniają mniejsze ryzyko urazów – przez co są szczególnie polecane dla dzieci.

 2

Wkładki otwarte

Są to wkładki składające się z wężyka dźwiękowego na końcu którego znajduje się specjalna nasadka chowająca się całkowicie w kanale słuchowym. Wężyk jest dodatkowo przytrzymywany za pomocą ażurowego – praktycznie niewidocznego elementu wkładanego jak klasyczna wkładka pełna. Tego typu wkładki nie nadają się dla osób z bardzo dużym ubytkiem słuchu. Są odpowiednie dla wysokoczęstotliwościowych niewielkich ubytków.

 3

 

 

 

Wkładka wewnątrzkanałowa

Do aparatów wewnątrzkanałowych oraz wewnątrzusznych typu CIC, ITC oraz ITE. Wkładka jest tak naprawdę obudową aparatu i podobnie jak inne jest wykonywana dla każdego pacjenta indywidualnie

4

 

Prawidłowe umieszczanie wkładki w uchu.

Umieszczanie aparatu słuchowego i wkładki w/na uchu. Aparat słuchowy należy wyłączyć lub ustawić poziom głośności na najniższym poziomie

 1. Zaokrąglona część wkładki odpowiadająca kształtowi małżowiny usznej, powinna być skierowana do tyłu. Najpierw należy włożyć wkładkę do przewodu słuchowego jednocześnie przytrzymując dolną część wężyka.
 2. Można sobie pomóc delikatnie odciągając drugą ręką małżowinę uszną do tyłu i w górę.
 3. Po włożeniu wkładki do ucha, zakładamy aparat za ucho tak, aby rożek opierał się wygodnie na uchu blisko głowy.

Zdejmowanie aparatu i wkładki z ucha

 1. Rozpoczynamy zdejmowanie aparatu od części znajdującej się za uchem.
 2. Następnie należy delikatnie wyciągnąć wkładkę uszną z przewodu słuchowego, przytrzymując za dolną część wężyka. Podczas wyjmowania wkładki z ucha aparat słuchowy powinien być wyłączony. Wkładkę należy wyjmować delikatnie.

Czyszczenie i konserwacja wkładki usznej.

Konieczność czyszczenia wkładki usznej zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika aparatu, ale w większości przypadków czyszczenie jej raz lub dwa razy w tygodniu wystarcza.

 1. Najpierw musimy odłączyć wężyk łączący wkładkę z rożkiem aparatu słuchowego.

5

6

 1. Następnie wkładkę i wężyk możemy opłukać pod bieżącą, letnią wodą.

7

 1. Do naczynia wsypać 1 torebkę środka oczyszczającego OHO zalać wodą o temperaturze 500C i włożyć wkładkę z wężykiem na przynajmniej 10 minut.

8

9

 1. Po wyjęciu wkładki z naczynia, opłukujemy ją pod letnią, bieżącą wodą.
 2. Wkładkę wycieramy do sucha miękką ściereczką. Dźwiękowód suszymy przedmuchując go powietrzem. Do tego celu można użyć specjalnej gruszki. Jeśli we wkładce znajduje się kanał wentylacyjny, należy go przedmuchać, aż będzie całkowicie suchy.

10

11

 1. Wkładkę należy ułożyć na materiale dobrze absorbującym wodę i pozostawić na noc do całkowitego wyschnięcia. W tym celu należy ułożyć tak, aby wylot dźwiękowodu był skierowany do dołu, a znajdująca się w nim woda mogła wypłynąć. Wkładkę i wężyk można połączyć z aparatem dopiero wtedy gdy będą całkowicie suche. Ponieważ woda i wilgoć może spowodować zakłócenia podczas korzystania z aparatu słuchowego. Należy pamiętać aby regularnie przedmuchiwać wkładkę i wężyk przy pomocy specjalnej gruszki.

12

 1. Ostatnim krokiem jest podłączenie wkładki z wężykiem do aparatu słuchowego. Plastikowy wężyk musi być zawsze miękki i elastyczny. Jeżeli zrobi się twardy i zabarwi się na żółto, należy go wymienić. Gdy wkładka i aparat słuchowy znajdują się na swoim miejscu, można włączyć aparat.

13

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


51

Problem ze słuchem. Co dalej?

Mam problem ze słuchem?

Podobnie jak ze wzrokiem, utrata słuchu postępuje przeważnie powoli, przyzwyczajamy się takiego złego słyszenia i pogorszenia słuchu nie zauważamy od razu. Przeważnie najpierw zwracają nam uwagę najbliżsi, później sami stwierdzamy, że co raz częściej prosimy o powtórzenie. Częściej zaczynamy unikać towarzystwa.

Czujemy zmęczenie, lęk przed zabraniem głosu żeby nie ośmieszyć się.                 Otoczenie zauważa  „dziwny” wyraz twarzy, przekręcanie słów…

„Read More”

41

Dlaczego rezygnujemy z noszenia aparatów słuchowych?

Rezygnacja z aparatów słuchowych?

Czy wiesz, że tylko 20% osób mających problemy ze słuchem korzysta

z pomocy aparatów słuchowych?

Ludzie zupełnie niepotrzebnie nie chcą pogodzić się z tym, że mają wadę słuchu.

Bez względu na wiek nie powinniśmy się wstydzić aparatu słuchowego.

„Read More”

images 1

Dwa aparaty słuchowe

Dwa aparaty słuchowe- równowaga słuchu,

bezpieczeństwo i komfort.

Natura celowo wyposażyła nas w dwoje uszu, oczu, dwie nogi i ręce. Używasz dwoje oczu żeby widzieć wszystko wyraźnie i dwoje uszu żeby dokładnie słyszeć dźwięki otoczenia. Jeżeli nosisz już aparat a mimo to masz problem ze zrozumieniem i nie wiesz z której strony dochodzi dźwięk, jeżeli przeszkadzają Ci szumy a jakość słyszenia jest niezadowalająca – sprawdź czy nie powinieneś używać dwóch aparatów słuchowych.

„Read More”

 • -
baterie po 8zł black friday e1511442175976

Black friday baterie po 8 zł

Tanie baterie do aparatów słuchowych

Tylko w Black Friday 25-11-2017 (piątek)

Opakowanie (6szt.) dowolnego typu baterii do aparatu słuchowego firmy Rayovac:

8 zł

do wyboru typy kodowane również kolorami:

13 -pomarańczowe

312 -brązowe

10-żółte

675-niebieskie

Są to baterie o zwiększonej pojemności z długim terminem ważności do 2021

Nie czekaj ! Nastepny Black Friday za rok!


Fotolia 39868863 Subscription Monthly M

praktyczne porady

Praktyczne porady

Na początku będziesz potrzebował trochę czasu aby nauczyć się jak działa Twój aparat słuchowy i jak go obsługiwać. Przy odbiorze aparatu Twój  protetyk słuchu powinien Ci to dokładnie wyjaśnić oraz nauczyć jak obsługiwać oraz zakładać i zdejmować aparat słuchowy.

„Read More”

mity

Mity o aparatach słuchowych.

Najczęstsze mity o aparatach słuchowych.

Co wiemy o noszeniu aparatów słuchowych?

Postanowiliśmy zebrać  i zdementować kilka mitów

o aparatach i niedosłuchu.

„Read More”

Beaton aparaty słuchowe Szczecin Rodzina będzie również zadowolona jeśli słyszysz

Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego punktu protetyki słuchu?

Mam problem ze słuchem?

Podobnie jak ze wzrokiem ,utrata słuchu postępuje przeważnie powoli , przyzwyczajamy się takiego złego słyszenia i pogorszenia słuchu nie zauważamy od razu. Przeważnie najpierw zwracają nam uwagę najbliżsi ,później sami stwierdzamy ,że co raz częściej prosimy o powtórzenie. Częściej zaczynamy unikać towarzystwa .Czujemy zmęczenie ,lęk przed zabraniem głosu żeby nie ośmieszyć się. Otoczenie zauważa  „dziwny” wyraz twarzy , przekręcanie słów.

Typowe stwierdzenia osób z pogorszonym słuchem:

 „Słyszę ,ale nie rozumiem wszystkiego jak do mnie mówią. Uciekają mi słowa, zwłaszcza w hałasie”

„To ludzie bełkoczą lub mówią pod nosem-dlatego nie rozumiem”.

„Nie rozumiem co mówi do mnie lekarz” ,

„zdarzało mi się , że nie usłyszałem gwizdka czajnika, dzwonka do drzwi lub telefonu.”

„Śpiew ptaków jest bardzo cichy ,albo w ogóle go nie ma”,

„W kościele nie rozumiem kazania”.

„Zwracają mi uwagę żeby ściszyć telewizor”,”

Zauważasz  podobne objawy  u siebie? Badanie potwierdziło ,że masz pogorszony słuch?

-Co mam robić? Nie martw się!

Co trzeci człowiek powyżej 65 roku życia dotknięty jest ubytkiem słuchu.

Około połowa niedosłyszących to ludzie w wieku produkcyjnym (poniżej 65 roku życia).

Co 6 osoba na świecie ma problem ze słuchem.

-Co dalej?

Jeżeli twoje problemy nie są spowodowane  jakimś szczególnym schorzeniem słuchu i nie można  tego wyleczyć , to :

najlepszym rozwiązaniem jest aparat słuchowy.

-Co to jest aparat słuchowy?

To bardzo małe urządzenie, które pełni rolę dla słuchu taką jak okulary dla wzroku . Po prostu poprawia słyszenie.

Tak jak okulary ,również miliony ludzi na całym świecie noszą aparaty słuchowe. Często nawet nie zauważasz, ile osób nosi aparaty słuchowe ze względu ,że są bardzo małe i dyskretne ,a w przeciwieństwie do okularów, nawet całkiem niewidoczne. Nosi je m.in Bill Clinton i nosił je Ojciec Święty Jan Paweł II.

 

Umów się na wizytę

Pamiętaj zakup aparatu słuchowego to dopiero początek twojej drogi przywracania słyszenia .Bardzo ważne jest jak będą opiekować się tobą później. Twój wybór punktu gdzie kupisz aparaty słuchowe ma podstawowe znaczenie. Od tego będzie zależała cena, jakość aparatu późniejsza obsługa stopień powrotu do naturalnego słyszenia i w końcu twoje zadowolenie. W tej samej cenie można kupić różnej klasy aparat słuchowy .I w ten sposób dużo przepłacić.

 

 

Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego punktu protetyki słuchu?

 Bez znaczenia jest jak drogi aparat słuchowy kupimy i jak wiele będzie miał możliwości jeżeli zostanie niefachowo dopasowany lub źle wyregulowany nie spełni swojego zadania.

Proces doboru aparatu słuchowego jest skomplikowany ponieważ nawet dwie osoby o identycznym ubytku słuchu i w takich samych aparatach wymagały będą odmiennych ustawień.

 

Rola protetyka słuchu

OtoskopowanieZanim zdecydujemy się na odpowiedni aparat musimy wybrać gabinet protetyki słuchu i protetyka słuchu, który prawidłowo dopasuje aparat słuchowy. Nasz protetyk będzie opiekował się naszym słuchem przez najbliższe lata. To bardzo ważny wybór.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu, na podstawie dokładnych badań oraz wywiadu z pacjentem protetyk słuchu będzie doskonale wiedział jaki aparat zaproponować dla danego pacjenta.(do niedosłuchu pacjenta)

Odpowiednio dobrany aparat słuchowy, to taki, dzięki któremu dobrze słyszymy, dźwięki zbliżone są do naturalnych a my rozumiemy mowę. Obecnie producenci prześcigają się w produkcji coraz to nowszych i bardziej zaawansowanych technologicznie modeli aparatów. Wprowadzają na rynek technologię najnowszej generacji bogatą w nowoczesne funkcje i zapewniające komfortowe słyszenie w hałasie, podczas rozmów telefonicznych i oglądania telewizji. Dobry protetyk słuchu doradzi nam który aparat wybrać biorąc pod uwagę nasze indywidualne potrzeby i preferencje, dobierze aparat dzięki któremu na nowo będziemy słyszeć dźwięki dawno już zapomniane.

Noszenie aparatu, zwłaszcza na początku wymaga od nas regularnych wizyt w gabinecie protetyki słuchu. Takie wizyty są niezbędne żeby zweryfikować poprawne działanie aparatu. W trakcie takich wizyt protetyk słuchu dopracuje ustawienia aparatu według uwag zgłaszanych przez pacjenta, doradzi też jak należy dbać o aparat i w jaki sposób go czyścić. Od dobrej współpracy pacjenta z protetykiem zależało będzie jak szybko powrócimy do dobrego słyszenia.

Ciesz się z powrotu do świata dźwięków.

Świata, którego twój słuch powoli zapomina.

 

Liczy się doświadczenie

 Narodowy Fundusz Zdrowia wymaga od punktów protetyki słuchu aby osoby dopasowujące aparat były odpowiednio w tym kierunku wykształcone i posiadały udokumentowany staż pracy.  Wybierajmy zatem tylko te punkty, które posiadają umowę z NFZ.

Często pacjenci mówią, że kierowani są przez lekarza laryngologa do konkretnego punktu gdzie powinni nabyć aparat słuchowy. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiadomo. Przecież lekarz nie kieruje do konkretnej apteki żeby tam kupić lekarstwa. Sam zdecyduj o wyborze punktu gdzie zakupisz swój aparat słuchowy.

Przed zakupem sprawdźmy opinie w internecie o punktach z aparatami słuchowymi w Naszym mieście, wpiszmy w przeglądarkę internetową frazę „aparat słuchowy szczecin” i upewnijmy się który punkt cieszy się najlepszymi opiniami oraz oferuje najdłuższy staż, podpytajmy swoich znajomych o ich doświadczenia, zweryfikujmy kompetencje protetyka i wybierzmy rozsądnie. Zdecydujmy się na sprawdzony i rzetelny punkt najlepiej z wieloletnim doświadczeniem.

Odradzamy kupowanie aparatów słuchowych na własną rękę i z niewiadomych źródeł (internet, targ, itp.). Źle dobrane rozwiązanie może pogłębić naszą wadę słuchu. Tylko aparat słuchowy wybrany przez wykwalifikowanego protetyka słuchu da gwarancję, że pomagamy, a nie szkodzimy naszemu słuchowi.

Najdłużej w Szczecinie Najstarszym, polskim, prywatnym,  gabinetem protetyki słuchu w Szczecinie jest BEATON. Istnieje od 1991 r.

BEATON zapewnia profesjonalną obsługę przez dyplomowanych i najbardziej doświadczonych protetyków słuchu, uczestniczących w kształceniu ustawicznym potwierdzonym dyplomami i certyfikatami. Jako pierwsza z firm w Szczecinie BEATON oferował swoim pacjentom cyfrowe wewnątrzkanałowe aparaty słuchowe. To tutaj zakupiono pierwszy w Szczecinie wewnątrzkanałowy cyfrowy aparat słuchowy, który był przez długi czas najmniejszym na świecie.

Posiadamy bogatą ofertę aparatów słuchowych, systemów wspomagających słyszenie jak i akcesoria niezbędne przy użytkowaniu aparatów. Dla Państwa wygody wprowadziliśmy wiele udogodnień: sprawdzenie i testowanie aparatu słuchowego przed zakupem, możliwość zwrotu już zakupionego aparatu, zakupy na raty, płatność kartą kredytową .

Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu ogromnej wiedzy i tysiącom osób którym pomogliśmy, znamy się na tym jak mało kto!

Dołącz do naszego zespołu ok

 

 

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


Dofinansowanie

 

 

 

JAK UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE DO APARATU SŁUCHOWEGO ?

 

Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansowuje zakup aparatu słuchowego w kwocie 1050 zł i wkładki usznej 50zł. Osoby posiadające legitymację Inwalidy Wojennego lub Wojskowego oraz Osoby Represjonowane uprawnione są do zniżki 1500 zł do zakupu aparatu i 50 zł do zakupu wkładki usznej.

Ponad to, po wystawieniu odpowiednich dokumentów przez naszą firmę, osoby, które mają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub grupę inwalidzką mogą wystąpić o dodatkową dopłatę z PCPR lub MOPR. Kwota, jaką można uzyskać z P.C.P.R. to maksymalnie 150 % limitu Narodowego Funduszu Zdrowia 

W przypadku wniosku na dwa aparaty refundacje te są podwójne.

Aby uzyskać dofinansowanie do zakupu aparatu słuchowego:

 1. Należy zgłosić się do sklepu z aparatami słuchowymi celem bezpłatnego badania słuchu.
 2. Tam uzyskasz szczegółowe informacje i pomoc na temat zakupu aparatu słuchowego.

telefon: 091-488-48-70 lub 883 789 843

i umówić się na badanie słuchu oraz dopasowanie aparatu

Najlepsze aparaty słuchowe nie zawsze są najdroższe.

Zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godzinach: 9:00-16:00

w piątki od: 9:00 do 15:00

 

Aparat słuchowy i wkładka uszna są wyrobami medycznymi. Używaj je zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


42

Bezpłatne testowanie aparatu słuchowego przed zakupem

Zanim kupisz aparat słuchowy, najpierw go bezpłatnie wypróbuj.

Nie rozumiesz na spotkaniach towarzyskich , u lekarza , w sklepie,? Głośno słuchasz telewizora ? Często prosisz o powtórzenie ? Nie słyszysz gwizdka czajnika ? To tylko niektóre objawy mogące świadczyć o pogorszeniu słuchu. W trosce o Państwa zadowolenie, przygotowaliśmy bezpłatne testowanie aparatu słuchowego przed zakupem.

Zakupowi aparatu słuchowego , zwłaszcza jeśli jest to nasz pierwszy aparat  ,towarzyszy wiele obaw . Dlatego warto w swoim otoczeniu sprawdzić jak będziemy słyszeć ,czy będziemy zadowoleni. Jeśli tylko zastosujesz się do naszych rad i wskazówek to w Beaton jesteśmy pewni , że potrafimy wyregulować tak aparat, aby spełnił twoje oczekiwania.

Sprawdź i przekonaj się bezpłatnie jak możesz i powinieneś słyszeć właściwie.

Kupując aparat słuchowy skupiamy się na jego klasie ,parametrach technicznych czy możliwościach  ,a zupełnie zapominamy o najważniejszym:

kto i jak go wyreguluje?

Nawet najlepszy ,czy najdroższy aparat słuchowy

„Read More”