Problem ze słuchem. Co dalej?

51

Problem ze słuchem. Co dalej?

Mam problem ze słuchem?

Podobnie jak ze wzrokiem, utrata słuchu postępuje przeważnie powoli, przyzwyczajamy się takiego złego słyszenia i pogorszenia słuchu nie zauważamy od razu. Przeważnie najpierw zwracają nam uwagę najbliżsi, później sami stwierdzamy, że co raz częściej prosimy o powtórzenie. Częściej zaczynamy unikać towarzystwa.

Czujemy zmęczenie, lęk przed zabraniem głosu żeby nie ośmieszyć się.                 Otoczenie zauważa  „dziwny” wyraz twarzy, przekręcanie słów…

Typowe stwierdzenia osób z pogorszonym słuchem:

 „Słyszę, ale nie rozumiem wszystkiego jak do mnie mówią. Uciekają mi słowa,  zwłaszcza w hałasie”

„To ludzie bełkoczą lub mówią pod nosem-dlatego nie rozumiem”

„Nie rozumiem co mówi do mnie lekarz” 

„Zdarzało mi się , że nie usłyszałem gwizdka czajnika, dzwonka do drzwi lub telefonu”

„Śpiew ptaków jest bardzo cichy ,albo w ogóle go nie ma”

„W kościele nie rozumiem kazania”

„Zwracają mi uwagę żeby ściszyć telewizor”

Zauważasz  podobne objawy  u siebie?

Badanie potwierdziło, że masz pogorszony słuch?

– Co robić?

Nie martw się!

Co trzeci człowiek powyżej 65 roku życia dotknięty jest ubytkiem słuchu.

Około połowa niedosłyszących to ludzie w wieku produkcyjnym – poniżej 65 roku życia.

Co 6 osoba na świecie ma problem ze słuchem.

-Co dalej?

Potrafimy Ci pomóc .

Jeżeli twoje problemy nie są spowodowane jakimś szczególnym schorzeniem słuchu  i nie można tego wyleczyć, to :

Najlepszym rozwiązaniem jest aparat słuchowy.

– Co to jest aparat słuchowy?

To bardzo małe urządzenie, które pełni rolę dla słuchu taką jak okulary dla wzroku.     Po prostu poprawia słyszenie.

Tak jak okulary, również miliony ludzi na całym świecie noszą aparaty słuchowe. Często nawet nie zauważasz, ile osób nosi aparaty słuchowe ze względu, że są bardzo małe i dyskretne, a w przeciwieństwie do okularów, nawet całkiem niewidoczne.

Nosi je m.in Bill Clinton i nosił je Ojciec Święty Jan Paweł II.

– Dlaczego powinienem nosić aparat słuchowy? Przecież słyszę. Tylko czasami nie rozumiem?

Właśnie chodzi o to ”tylko czasami nie rozumiem”

Nie słyszę
To widać, że nie słyszysz

Tak jak okulary noszą osoby niedowidzące aby wyostrzyć widzenie np. litery w gazecie, tak aparat słuchowy ”wyostrzy” słyszenie w tych sytuacjach w których dotychczas nie słyszałeś lub nie rozumiałeś.

– Może za wcześnie na aparat słuchowy dla mnie?

Im wcześniej podejmiesz decyzję o używaniu aparatu słuchowego tym szybciej poprawisz sobie komfort życia.

– Co mi grozi jeśli nie podejmę działania?

Zaobserwowano, że jeśli nic z tym nie zrobisz to najczęściej możesz spodziewać się tylko nasilenia tych objawów i pogorszenia słyszenia.

Z czasem nawet mimo takich samych wyników badania słuchu (audiogramu), twoje zrozumienie zacznie się pogarszać. Im dłużej będziesz zwlekać tym szybciej będziesz przyzwyczajać się do złego słyszenia i później ,tym trudniej będzie nauczyć się słuchać na nowo w aparacie słuchowym. Tak i tak kiedyś, prawdopodobnie, będziesz zmuszony do używania aparatu słuchowego. Lepiej pomyśleć o tym teraz i uniknąć problemów.

-Słyszałem, że aparaty są bardzo drogie.

I tak, i nie.*

Poniższe informacje dotyczą  Firmy Beton. Firma Beaton nie gwarantuje, że w innych punktach sprzedających aparaty słuchowe są takie warunki.

Po pierwsze:  aparaty słuchowe możesz nawet mieć „za darmo” jeśli masz dofinansowanie z NFZ i MOPR (szczegóły w gabinecie Protetyki Słuchu firmy Beaton). Po drugie:100% cyfrowe (wielo kanałowe i wielopasmowe) aparaty słuchowe można już kupić za niecałe 1000 zł. z dofinansowaniem NFZ. Cena aparatu zależy  od producenta ubytku słuchu i przede wszystkim  punktu Protetyki Słuchu w którym chcesz kupić aparat słuchowy.

Ponadto istnieje wiele udogodnień przy zakupie :

można kupić na raty (nawet 0%),

można płacić kartą kredytową,

można wypożyczyć bezpłatnie aparat przed zakupem i sprawdzić jak będziesz          w nim słyszeć  w swoim otoczeniu i sprawdzić na ile nam pomaga konkretny model.

To proste!

– Czy poradzę sobie z obsługą?

Fotolia 39868863 Subscription Monthly M
Obsługa aparatu słuchowego jest prosta.

Aparaty słuchowe mimo, iż działają jak miniaturowe komputery są bardzo proste w obsłudze. Działają automatycznie same się pogłaśniają i ściszają w zależności od warunków otoczenia, np. jeśli ktoś będzie mówił bardzo cicho aparat sam się podgłośni, po czym automatycznie sam się ściszy w głośnych miejscach.

Aparaty słuchowe automatycznie „wychwytują” mowę ludzką, tłumiąc hałasy. Same włączają odpowiedni tryb mikrofonu w zależności od warunków otoczenia i dużo, dużo więcej. A ty, jedynie będziesz musiał włączyć lub wyłączyć aparat kiedy zechcesz. Proste. Prawda?

Zacznij działać.

Będziesz pod stałą BEZPŁATNĄ opieką audio-protetyczną. Tak jak stopniowo traciłeś słuch tak stopniowo, ale zdecydowanie szybciej będziesz go z nami  odzyskiwać. Wiemy, że na początku wydaje się wszystko trudne, ale na pewno nauczymy Cię obsługi i stopniowo tak jak już kilkanaście tysięcy osób ze Szczecina i okolic wprowadzimy Cię w zapomniany  świat dźwięków,  które powoli odkryjesz na nowo.

Umów się na wizytę.

Pamiętaj zakup aparatu słuchowego to dopiero początek twojej drogi przywracania słyszenia. Bardzo ważne jest jak będą opiekować się tobą później.   Twój wybór punktu gdzie kupisz aparaty słuchowe ma podstawowe znaczenie. Od tego będzie zależała cena, jakość aparatu późniejsza obsługa stopień powrotu do naturalnego słyszenia i w końcu twoje zadowolenie. W tej samej cenie można kupić różnej klasy aparat słuchowy. I w ten sposób dużo przepłacić.

Ciesz się z powrotu do świata dźwięków.

Świata , którego twój słuch powoli zapomina.

FRodzina ok 800x500

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, sięgnij po inne nasze publikacje, odwiedź nasz profil na Facebooku lub umów się na wizytę w Beaton, z  najbardziej doświadczonymi w Szczecinie protetykami słuchu na bezpłatną konsultację i badania.

Uzyskasz tam fachowe, szczegółowe odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące twojego słuchu, a także posłuchasz jak naprawdę powinieneś słyszeć.

Usłyszysz po raz pierwszy  dźwięki, których od dawna nie słyszałeś.

Do usłyszenia w Beatonie. Na Rayskiego.