Dwa aparaty słuchowe

  • -
images 1

Dwa aparaty słuchowe

Dwa aparaty słuchowe- równowaga słuchu,

bezpieczeństwo i komfort.

Natura celowo wyposażyła nas w dwoje uszu, oczu, dwie nogi i ręce. Używasz dwoje oczu żeby widzieć wszystko wyraźnie i dwoje uszu żeby dokładnie słyszeć dźwięki otoczenia. Jeżeli nosisz już aparat a mimo to masz problem ze zrozumieniem i nie wiesz z której strony dochodzi dźwięk, jeżeli przeszkadzają Ci szumy a jakość słyszenia jest niezadowalająca – sprawdź czy nie powinieneś używać dwóch aparatów słuchowych.

Dla kogo są przeznaczone?

Aparaty obuuszne przeznaczone są przede wszystkim dla osób z obustronnym ubytkiem słuchu. Nosząc jeden aparat słuchowy wiele z dźwięków może brzmieć identycznie, używając dwóch aparatów możesz lepiej słyszeć. Jednocześnie w dwóch aparatach słuchowym dźwięki są dla nas przyjemniejsze a my nie musimy się wysilać by je zrozumieć.

Łagodny ubytek słuchu.

Osoby prawidłowo słyszące jednym uchem i mające łagodny ubytek w drugim, mają często kłopoty ze zrozumieniem mowy oglądając telewizję, na spotkaniach towarzyskich i na ulicy. Dlatego, jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań dla poprawienia komfortu słyszalności zaleca się korzystanie z dwóch aparatów słuchowych.

Jakie korzyści płyną z noszenia dwóch aparatów słuchowych?

images 1Z używania aparatów obuusznych płynie bardzo wiele korzyści. Między innymi mamy lepszą zdolność słyszenia dźwięków ze wszystkich kierunków, np. usłyszymy z której strony nadjeżdża samochód, łatwiej stwierdzimy czy jest blisko czy daleko, usłyszymy go z większej odległości. Zyskamy lepszą zdolność określania kierunków, z których dźwięki dochodzą z 180 aż do 360 stopni. Ma to niezwykle istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo i komfort przeprowadzanych rozmów, zwłaszcza w hałasie czy podczas spotkań.

Większość osób noszących aparaty obuuszne przyznało, że dzięki temu rozmowy są łatwiejsze i przyjemniejsze, pozbawione nawyku odchylania się do rozmówcy stroną zdrowego ucha. Nosząc dwa aparaty słuchowe możesz osiągnąć dźwięk o wiele lepszej jakości, znacznie lepiej zrozumiesz mowę a dzięki temu nabierzesz większej pewności siebie w każdej sytuacji. Dodatkowym atutem jest ochrona mózgu przed zjawiskiem deprywacji słuchowej, prowadzącej do trwałej utraty zdolności rozróżniania dźwięków.

Jak podają producenci aparatów słuchowych prowadzący badania kliniczne pacjenci korzystający z dwóch aparatów są bardziej zadowoleni niż pacjenci z jednym.

Na pewno zastanawiasz się, czy dwa aparaty będą głośniejsze niż jeden?

Nie. Wzmocnienie w aparatach jest mniejsze, ponieważ dźwięk słyszany obojgiem uszu jest głośniejszy. To również redukuje ryzyko sprzężeń aparatu, czyli nieznośnego piszczenia w uszach.

Korzystanie z dwóch aparatów słuchowych powoduje, że nie słyszymy szumów usznych (nawet słyszanych wyłącznie w jednym uchu) a to uwalnia od nieustającego stresu związanego ze słyszeniem własnych szumów.

Nie martw się kosztami zakupu dwóch aparatów słuchowych.

Aparaty słuchowe mogą w całości zostać dofinansowane przez NFZ i MOPR. Cyfrowe aparaty słuchowe można już kupić za niecałe 300 zł z dofinansowaniem NFZ. Oczywiście ceny aparatów zależą od producenta, ubytku słuchu i przede wszystkim punktu protetyki słuchu, w którym zdecydujemy się na zakup. Istnieje wiele udogodnień i możliwości zakupu, np. zakup na raty czy płatność kartą kredytową.

Zakup aparatu słuchowego to dopiero początek drogi do przywracania słyszenia. Bardzo ważne jest, jak będą opiekować się klientem ci, którzy wyposażyli go w aparat. Wybór punktu zakupu aparatu słuchowego ma podstawowe znaczenie. Od tego będzie zależała cena, jakość aparatu i późniejsza obsługa, wszystko to ma wpływ na stopień powrotu do naturalnego słyszenia i w końcu zadowolenie pacjenta.

Zacznij działać.

Im wcześniej zdecydujesz się na noszenie obuusznych aparatów słuchowych tym szybciej poprawisz sobie komfort życia a jednocześnie zmniejszysz ryzyko pogłębienia się wady słuchu. Długie zwlekanie spowoduje również, że się przyzwyczaisz do złego słyszenia i trudniej będzie Ci się nauczyć słuchać na nowo w aparacie słuchowym.

To zrozumiałe, że na początku wydaje się to trudne. Bez obaw, w dobrym punkcie protetyki będziesz pod stałą i bezpłatną opieką i doradztwem. Wszystkiego się nauczysz i stopniowo będziesz odkrywać dźwięki na nowo. Tak jak stopniowo traciłeś słuch, tak teraz krok po kroku, ale zdecydowanie szybciej będziesz go odzyskiwać.

Ciesz się z powrotu do świata dźwięków.

Świata, którego twój słuch powoli zapomina.

Fotolia 79544184 Subscription Monthly M e1492687760667

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, sięgnij po inne nasze publikacje, odwiedź nasz profil na Facebooku lub umów się na wizytę w Beaton, z  najbardziej doświadczonymi w Szczecinie protetykami słuchu na bezpłatną konsultację i badania.

Odwiedź nas przy ul. Rayskiego 40A w Szczecinie

lub zadzwoń  tel.   91 488 48 70,  tel. 883 789 843

Do usłyszenia w Beatonie na Rayskiego!

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.