Udogodnienia

 

Zakupy aparatu słuchowego na raty


 Specjalnie dla Ciebie wprowadziliśmy możliwość zakupu na raty.

Istnieje możliwość zakupu na raty 0% -bez żadnych dodatkowych kosztów

O szczegóły pytaj w gabinecie.

Bezpłatne testowanie aparatu słuchowego w domu

Zalecamy wypożyczenie aparatu słuchowego i przetestowanie go warunkach domowych .Po przeprowadzeniu badań słuchu i stwierdzeniu konieczności aparatowania oraz po wyborze aparatu słuchowego przez pacjenta zalecamy jego wypożyczenie.

W przypadku aparatu słuchowego zausznego, wypożyczenie takie można zrobić od ręki – dzięki zastosowaniu uniwersalnych wkładek usznych. Wypożyczenie takie jest bezpłatne, jedyne co należy wpłacić to zwracana  kaucja  pieniężna. Musimy tak postępować ponieważ, jak wykazuje nasze wieloletnie doświadczenie ,takie zabezpieczenie pieniężne jest niezbędne.Pobierane jest na wypadek zagubienia bądź świadomego uszkodzenia aparatu słuchowego. Jeśli po umówionym terminie pacjent nie zdecyduje się na zakup aparatu słuchowego, wówczas cała kwota podlega zwrotowi bez żadnych potrąceń.

Wysokość kaucji zależna jest od wartości wypożyczanego aparatu oraz od możliwości finansowych osoby wypożyczającej i zawsze wyznaczana jest indywidualnie.

Termin wypożyczenia to standardowo od jednego do dwóch tygodni. Jeśli czas wypożyczenia nie wystarcza pacjentowi na zapoznanie się z możliwościami aparatu i odczuciem polepszenia słuchu, może być wydłużony w zależności od potrzeb.

Dlaczego wypożyczamy aparat słuchowy ?

Przez długi czas ,kiedy  do naszego mózgu nie dochodziły wszystkie dźwięki ,nasz mózg je „zapomniał ” i wykształcił sobie zupełnie inny świat dźwięków niż rzeczywisty. Po założeniu aparatu słuchowego na ucho, mózg musi na nowo nauczyć się słuchać i przypomnieć sobie otaczające nas dźwięki – dlatego też tak ważne jest by w początkowym etapie po zakupie aparatu słuchowego spotkać się kilkakrotnie z protetykiem słuchu, by dostosować ustawienia aparatu do zmieniających się preferencji pacjenta (zazwyczaj na początku parametry aparatu słuchowego zostają celowo zaniżone, by nie przeszkadzać nie przyzwyczajonemu do słuchania słuchu. Po kilku spotkaniach zostaje on poprawnie dostrojony).

W przypadku aparatu wewnątrzusznego należy wykonać obudowę aparatu wewnątrzusznego na podstawie pobranych  tzw.wycisków ucha pacjenta  ,dlatego nie jest możliwe wykonanie aparatu rozpoczyna się od pobrania wycisku z ucha pacjenta (do wykonania aparatów słuchowych wewnątrzusznych zazwyczaj potrzebne są dwa wyciski, które można zrobić jeden po drugim). Do ucha pacjenta wprowadza się specjalną substancję, która pod wpływem powietrza tężeje, jednak nie zwiększa swojej objętości. Tak przygotowane wyciski przesyłane są do centrum zajmującego się wykonaniem na ich podstawie obudowy do aparatu słuchowego wewnątrzusznego (podobna procedura ma miejsce w przypadku wykonywania wkładek usznych). W obudowie montowane są podzespoły aparatu i jest on gotowy do pracy. Ze względu na zróżnicowanie budowy ucha (kanału słuchowego i małżowiny), nie może on być użytkowany przez inne osoby.

Warunki wypożyczenia aparatu słuchowego wewnątrzusznego są identyczne jak dla aparatu słuchowego, jednak dodatkowo pobierana jest bezzwrotna opłata za wykonanie indywidualnej obudowy.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem prosimy o kontakt telefonicznym

 

Aparat słuchowy, wkładka uszna, system wspomagający słyszenie, są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.